Vieta, kur baudīt mākslu, koncertus un gardu ēdienu kopā ar suni
Vieta, kur baudīt mākslu, koncertus un gardu ēdienu kopā ar suni


Šogad par vasaras siltajiem vakariem nevaram sūdzēties, jo šī ir viena no retajām, kad saule paspēj gaisu sasildīt līdz vasarai cienīgai temperatūrai. Kā jau vasarā, prāts un kājas tā vien steidz baudīt silto gadalaiku ārpus telpām, un suņu saimniekiem atliek vien atklāt jaunas vietas, kur arī viņu suņi ir tikpat laipni gaidīti kā paši saimnieki.

Iespējams, tikai retais Rīgas iedzīvotājs nebūs dzirdējis par "Kalnciema kvartālu", kura vēsture meklējama tālajā 18.un 19.gs.mijā, bet 2001. gadā Kalnciema kvartāla atdzimšanu uzsāka tā pašreizējie īpašnieki - brāļi Mārtiņš un Kārlis Dambergi, piešķirot jaunu dzīvi senajiem, laika gaitā degradētajiem koka namiem, un sakārtojot teritoriju sabiedriskiem pasākumiem. Kalnciema kvartālu ik gadu apmeklē aptuveni 100 000 interesentu. "Kalnciema kvartāls" ir suņiem draudzīgs, tāpēc suņu saimnieki arī ir laipni gaidīti.

Pavisam nesen, vien 2016.gadā, Mārtiņš Osis izveidoja kultūras telpu "Autentika", radot tās sākotnējo būtību, pamatu un saknes. Mūzika, dejas, nakts ballītes - tie ir kultūras telpas pirmsākumi. Savukārt 2017. gada ziemā acis iemirdzējās "Autentikas" jaunajai komandai ar tās namatēvu Juri Poļakovu priekšgalā, virzot "Autentikas" telpas pavisam citā gaismā un veidolā, atklājot tās senlaicīgo skaistumu un mūsu pašu kultūras bagātības.

Kopš janvāra, "Autentika" ir piedzīvojusi krasas pārmaiņas. Tā vēl joprojām ir viena no iecienītākajām nakts mūzikas ballīšu vietām ar jaunu komandu, entuziasmu un idejām. "Autentika" diezgan strauji atklāj savu neatklāto pusi. Tā ir kļuvusi par vietu Rīgas centrā, kur piedzīvot unikālus pasākumus ar savdabīgu vizuālo un audio noformējumu, kur baudīt gardu maltīti un dažādus dzērienus no plašā bāra piedāvājuma. Šis mākslu pārņemtais bārs sniedz apmeklētājiem iespēju izrauties no ikdienas, lai iepazītu jaunus mūzikas žanrus, mākslas paveidus, vizualizācijas efektus, kā arī nozares, par kurām citi vēl neko nezina un kuras tieši "Autentikā" vienmēr var atklāt no jauna.
 Foto: Autentika

"Autentika" kā jauna kultūras telpa atrodas pašā Rīgas sirdī, kas sākusi iedvest elpu izbijušās alus darītavas teritorijā, kura gadiem stāvējusi pamesta likteņa varā. "Autentika" sevī glabā daudz vēsturiskus un noteikti vēl neatklātus noslēpumus. Tā ir iekārtota ēkā, kas kopš 19. gadsimta beigām ir bijusi daļa no Rīgas pirmās alus darītavas kompleksa. Tradīcijas netiek mainītas - arī šodien "Autentika" piedāvā apmeklētājiem gardu, Latvijā darinātu alus klāstu.
 
Tagad ienākot "Autentikas" apdzīvotajā vietā, piemirstās, ka atrodies lielpilsētas vidū, laiks apstājās, pārņem miers un sajūta, ka pēkšņi esi nokļuvis citā pasaulē. Vieta un vide mainās un attīstās. "Autentika" pamazām top par oāzi pilsētas vidū, kur patverties no pilsētas kņadas un kur ņemt līdzi savu četrkājaino draugu.
 

"Autentika" ir vieta mākslas mīļotājiem, radītājiem un baudītājiem. Kultūras telpa "Autentika" teritorijā, kas atrodas Bruņinieku ielā 2, Rīgā, atrodas vasaras terases, un tajā regulāri notiek dzīvās mūzikas koncerti, brīvdabas kino, mākslas izstādes, brīvdienu branči un nakts balles. 

Kultūras telpa "Autentika" ir suņiem draudzīga vieta, un ar mīlestību uzņems ikvienu astaino viesi, kuru ne tikai pacienās ar ūdeni vai kādu gardu kārumu, bet arī ar saimnieka atļauju samīļos.

"Autentika ir vieta, kur suņi tiek sagaidīti ar siltiem skatieniem un ar patiesām rūpēm. Vieta, kur suņiem justies brīvi un būt uzmanības centrā. Tā ir vieta, kur sēsties pie galda kopā ar savu četrkājaino draugu un lieliski pavadīt laiku!" Linda, divu suņu (Tedija un Snūpija) saimniece."
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!