Gārsenes pils un dabas takas
Gārsenes pils un dabas takas


Ar Daci Balodi iepazīstinājām 2019.gada janvārī, un šoreiz Šiba Inu - Eikou saimniece sagatavojusi ideju suņiem draudzīgajam Ceļvedim. 

Kad liekas, ka tuvumā Rīgai jau viss apskatīts, devāmies nedaudz tālāk Latgalē un tur skaistas vietas ir ļoti daudz, tādēļ izvēlējamies šo maršrutu ar nakšņošanu brīnišķīgajā Gārsenes pilī.

Savu ceļojumu sākām ar pastaigu Gārsenes pils parkā, pie pašas pils ir autostāvvieta un pilī ir ierīkots tūrisma informācijas centrs. Meža parkā, šķiet, ir neskaitāms daudzums ar dažādiem interesantiem apskates objektiem. Šo parku izstaigājām krustu šķērsu un tāpat, noteikti, ko palaidām garām. Takas ir piemērotas mērošanai visai ģimenei, jo jebkurā brīdī vari izvēlēties, kuru ceļu iet. Takas sākumā ir plānojuma karte un informācijas centrā neatteiks padomu, ar ko labāk sākt. Taka vijas pa abām pusēm Dienvidsusējas upei, tai ir daudz līkumi un tiltiņi, pussalas un atpūtas vietas, kā arī interaktīva taka pašiem mazākajiem.

Var apskatīt akmenī kaltu barona krēslu un priedes ar grebumiem sveķu iegūšanai, gigantiskus vēja zvanus un dažādus kokgrebumu tēlus. Pastaigu taka ir ļoti ainaviska un labiekārtota, un, protams, tiek gaidīti arī mūsu četrkājainie draugi. Mēs nesteidzīgi taku veicām 10km garumā aptuveni 3 stundās, bet garumu un ātrumu katrs var regulēt pēc saviem ieskatiem.

Foto: Dace Balode

Kā jau sākumā minēju, nakšņošanai izvēlējāmies Gārsenes pili, nekad nebija bijusi iespēja nakšņot šādā ēkā un liktās cerības atmaksājās. Vieta ir ar vēsturi, kuru var iepazīt pilī ierīkotajā muzejā, ir saglabāta un atjaunota arī 19.gadsimta podiņu krāsns, kurai piešķirta valsts aizsargājamā valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss. Un ir iespēja naktī sajust pils spoka, Zilās dāmas, klātbūtni. Istabiņas ir hosteļa tipa un gultu daudzumu var pielāgot, sasildītas ar malkas krāsni dod pavisam savādāku siltumu, pieejama kopēja virtuve un dušas, pasakaina terase un āra piknika vieta.

Un pats galvenais, mūs mīļi un silti uzņēma kopā ar Eikou.

Maršrutu apskati endomondo

Visa informācija par naktsmītni un dabas takām apskatāma Gārsenes pils mājaslapā.

Informāciju sagatavoja
Dace BalodeŠiba Inu Eikou saimniece.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!